Country Šuňava 2019 hudobné menu

Za takmer dve desaťročia prešliapali trampi chodník aj do Šuňavy za muzikou žánrov tramp, folk a country. 

Táto obec, schovaná mimo hlavnej trasy pod Tatrami, má hlboké trampské korene a ľudí zanietených pre hudbu našich žánrov. Devätnásť ročníkov sa tu konal Country Weekend Šuňava. Po ročnej prestávke pokračuje na týchto dobrých základoch „staro/nový“ organizačný tím. Pre nás, konzumentov tejto hudby je dôležité zoznámiť sa s „hudobným menu“. Na novej hudobnej stavbe s názvom „Country Šuňava“ sa ešte pracuje, ale do kalendára si môžeme poznamenať, že to bude 23. – 24. augusta 2019.

Podujatie bude v piatok štartovacou čiarou pre novú kapelu Endless Road (Poprad), ktorú tvoria skúsení muzikanti. Pavol Drapák (Bratislava) síce obsadí post moderátora, ale keďže je to v prvom rade spevák, predstaví sa aj v tejto polohe. A my budeme v očakávaní, čo prinesie pre TFC scénu. Z toho istého kraja príde posila v podobe kapely BG Time (Bratislava). Piatkový večer zapichnú Vidly (Betliar) – country stálica rožňavského regiónu. 

Sobotný program začne staré dobré Country Casino (Prešov) a po nich známa kapela folkovej, dnes už folk-rockovo-popovej scény Mince vo fontáne (Liptovský Mikuláš). Predstaví sa kapela zo západného Slovenska Grajciar (Bratislava). Jej zostavu tvoria muzikanti, ktorí stáli pri zrode country a bluegrassovej scény na Slovensku. Svoje zbrane vytiahne zaujímavá kapela spišského regiónu The Colt (Spišská Nová Ves). Po tombole a slávnostnom zapálení vatry nastúpi „zlatý klinec“ spoza hraníc – Zelenáči (ČR). Sobotný večer, ktorý veríme, že bude „pod hviezdami“, prenecháme hviezdam zo stredného Slovenska. Kvalitu zrelej hudobnej úrody prinesie Vodopád (Brezno) a predstaví sa kapela B2 (Prievidza), ktorá odohrá country bál. 

                                                                                       Amazonka a Puky