BlueGrass Time (BG Time) – Bratislava

Kapela BG Time už vo svojom názve prezrádza štýl hudby, ktorý im je najbližší. Keď jej hráči pozdvihnú hudobné nástroje, spoznáme jej ďalšie prednosti. Kapela hrá pravý slovenský moderný bluegrass a v zostave sú výborní muzikanti. Veď na scéne sa drží pekných pár rokov. Jej vývoj prešiel dvomi výraznými etapami. Pôvodný Bluegrass Time sa zrodil už v roku 1995 pod vedením mandolinistu Dušana „Titi“ Bachratého, legendy slovenského bluegrassu. Keď sa kapela rozohrala a získala pevné miesto na hudobných pódiách, jej členovia sa roztratili do iných končín a iných zostáv. Ako bájny fénix povstal z popola v roku 2004. Zapálená pochodeň prešla zo starej zostavy do novej v podobe jej člena bendžistu a autora väčšiny skladieb, Tomáša Peška, ktorý má na konte aj CD s názvom „Light in the storm“ nahraté s kapelou Tomáš Peško Band. 

Kalendár podujatí sa začal znovuzrodenej kapele nanovo zapĺňať a zakrátko sa stali neodmysliteľnou súčasťou festivalov a podujatí. Medzi najvýznamnejšie patria Dobrofest Trnava, Bluegrass Fest Bratislava, Country Lodenica Piešťany, Zahrada (CZ), Porta (CZ, finále), Starý dobrý western (CZ), Country Mlyn, Bruntálské indiánské léto (CZ), Blue Velvet Night Pezinok, Bluegrass večer v Hornej Porube, Country Fest Bohunice, Stupavský Širák, Drotária, Rača Country Fest, Banjo Jamboree (CZ) a ďalšie. V roku 2006 sa kapela stála Laureátom festivalu Country Lodenica. Kapela aj v tejto novej ére prechádzala personálnymi zmenami i menšími prestávkami, ktoré boli následkom rôznych rodinných záležitostí členov, ale BG Time ako celok prežil do dnešných dní. Na svojom konte má dva úspešné CD albumy: „Kvapky rosy“ (2006) a „Hviezdy tejto noci“ (2009). Náš festival Country Šuňava obohatí svojím vystúpením v tejto zostave: 

Pavol Štefek – gitara, spev

Tomáš Peško – banjo, spev

Vlado „Gašpar“ Šmihula – mandolína

Peter Szabados – dobro, spev

Jozef Jágerský – kontrabas

Tieto mená prezrádzajú, že zostavu tvoria ostrieľaní muzikanti, takže sa máme na čo tešiť a v modrom tieni našich veľhôr si užijeme šumenie modrej trávy s kapelou BG Time.    

Na modro ladili: Jana „Amazonka“ Matzová a Ľubo „Puky“ Wágner

Farebný tón kontroloval  Tibor „Tik“ Kováč