Endless road (Poprad)

Vo východniarskej hudobnej kuchyni vznikla len nedávno nová delikatesa s názvom ENDLESS ROAD. Základné ingrediencie pozostávajú z výborných muzikantov, vymiesených v mnohých známych hudobných zostavách. Nakuknime pod pokrievku.

Zásluhu na zrode tejto kapely má kamarát, ktorý pri debate koncom roka 2018 privítal rozhodnutie manželov Kolárikovcov vrátiť sa po dlhšom hudobnom pôste späť k muzike a odporučil im tých správnych muzikantov. Peter Kolárik ich oslovil, oni nezaváhali a pristúpili k spolupráci. Bola to iskra, ktorá podkúrila pod kotol prvotného rozhodnutia a my dnes môžeme informovať, že túto bluegrassovú zostavu tvoria:

Peter Kolárik – gitara,  (pôsobil s manželkou ako známe Duo Hups)

Eva Koláriková – husle, lead spev a najdôležitejší prvok kapely (Duo Hups)

Martin Macejko – mandolína, spev (pôsobí v kapelách Zahuraci, Lujza Band, v minulosti Longhorns …)

Peter Henriczy – banjo (pôsobil aj v kapelách Veslári, Sexit, Ďugov, Lujza Band … a teraz aj Vidly)

Tomáš Kuľka – basgitara, spev (pôsobil aj v kapelách Tymián, Longhorns, FOX… a teraz aj Mince vo fontáne)

Uverejnil používateľ Country Šuňava Nedeľa 14. júla 2019

Prvá spoločná skúška prebehla v marci 2019, kde padla otázka: „Čo si o tom myslíte?“ a odpoveď znela: „Máme pred sebou ešte dlhú cestu„. Takto sa zrodil názov kapely Endless Road (cesta bez konca). Repertoár tvoria vlastné i prevzaté piesne, väčšinou od bluegrassových interpretov, inštrumentálne skladby, ale aj súčasná populárna tvorba v úprave pre bluegrassové nástroje. 

Kapela je ešte len na začiatku svojej cesty, ale naštartovali dobre a my veríme, že táto cesta bude dlhá a veľmi zaujímavá. 

Jana „Amazonka“ Matzová a Ľubo „Puky“ Wágner